آغاز ثبت‌نام وام بازنشستگان

تاریخ انتشار: ۳ ماه قبل
آغاز ثبت‌نام وام بازنشستگان

فایل صوتی این مقاله

ثبت‌نام وام بازنشستگان کشوری از فردا

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، دکتر اکبر افتخاری، در روز جمعه 29 فروردین 1399 اعلام کرد : ثبت‌نام مرحله دوم دریافت وام ضروری بازنشستگان از اول اردیبهشت شروع می‌شود. این وام نیز همانند وام مرحله اول به مبلغ 7 میلیون تومان با سود 4 درصد و بازپرداخت 36 ماهه می‌باشد.

همچنین آقای افتخاری از تعویق اقساط وام مرحله قبل به مدت 2 ماه (فروردین و اردیبهشت) خبر داد. وی در رابطه با تعویق اقساط بازنشستگان افزود: بازنشستگانی که وام ضروری مرحله اول را دریافت کرده‌اند، بازنشستگانی که سهام بیمه ملت را خریداری کرده‌اند و همچنین بازنشستگانی که فرزندان آن‌ها وام ازدواج دارند؛ اقساط آن‌ها شامل تعویق 2 ماهه می‌شود و از حقوق آن‌ها کسر نمی‌شود. 

شیوه ثبت‌نام وام:

به گفته‌ی آقای افتخاری تمامی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری به مدت یک ماه از ابتدای اردیبهشت تا ابتدای خرداد وقت دارند که با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی به آدرس www.cspf.ir ثبت‌نام کنند. وی در ادامه افزود بعد از پایان این مهلت کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند براساس مجموع وام‌های دریافتی، میزان حقوق و ... الویت بندی می‌شوند و برطبق میزان اعتباری که از سوی بانک صادرات به آن‌ها تعلق می‌گیرد، مشمول دریافت وام می‌شوند.

بعد از پایان این مراحل، اسامی این افراد در سایت مذکور قابل مشاهده می‌باشد.

آقای افتخاری در پایان نیز خاطرنشان کرد که پرداخت این وام به حساب واجدین شرایط با توجه به نوبت بندی و سقف تعیین شده توسط بانک عامل به صورت ماهانه صورت می‌گیرد.

برچسب ها

اخبار بازنشستگان صندوق بازنشستگان کشوری وام ضروری بازنشستگان