راه‌کار های طلایی افزایش ثروت و کسب موفقیت

تاریخ انتشار: ۱ ماه قبل
راه‌کار های طلایی افزایش ثروت و کسب موفقیت

در این مقاله قصد داریم تا با عنوان راه‌کار های افراد موفق و ثروتمند، به واقعیات ارزشمندی‌که ممکن است ساده از کنار آنها بگذرید بپردازیم.

پولی که آسان به‌دست بیاید هرگز در هیچ‌جا پیدا نمی‌شود، ثروتمند شدن کار آسانی نیست. 

توجه داشته باشید ثروت بدون تلاش و به‌راحتی به‌دست نمی‌آید. چنانچه به شما پیشنهاد مشارکت در کاری با سود قابل توجه بدون ریسک شد به‌هیچ وجه چنین ریسکی را نپذیرید، چون هیچ کسب و کاری که فقط همراه با سود باشد وجود ندارد بلکه تمامی بیزینس ها توأم با سود و زیان در کنار هم هستند. پس هرگز به پیشنهادات وسوسه برانگیزی که تأکید به سود زیاد بدون ریسک دارند توجهی نکنید.

 

سرمایه‌گذاری در بازار فلزات قیمتی به همان اندازه که سودآور است می‌تواند پر ریسک باشد.

در بازار فلزات قیمتی افراد باهوش و قدرتمندی مشغول به‌کار هستند و ممکن است به صلاح‌دید این اشخاص قیمت این فلزات خلاف جهت بازار به یک‌باره روند صعودی یا نزولی پیدا کنند و تمامی محاسبات شما را بهم بریزند. پس برای فعالیت در زمینه فلزات قیمتی حتمأ با مشورت افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند عمل کنید.

 

با توجه به نرخ تورم، سرمایه‌گذاری در کالاهای سرمایه ای می‌تواند سودآور باشد.

در جوامعی مثل ما که نرخ تورم بالایی دارد، با توجه به افزایش قیمت کالاها طی مدت کوتاه سرمایه گذاری در این زمینه نیز می‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍تواند به افزایش سرمایه و ثروت کمک شایانی کند. پس در کشور ما سرمایه گذاری در کالاهای سرمایه ای مثل ملک و اتومبیل توجیه‌پذیر است.

 

ثروتمندان ول‌خرجی نمی‌کنند و برای خریدهایشان به انتظار حراجی ها می‍‌‌‌مانند و حتی هنگام خرید چانه می‌زنند.

اینکه بدون برنامه‌ریزی خرید کنید و پولتان را برای خریدهای غیرضروری خرج کنید سبک انسانهای ثروتمند نیست، ثروتمندان نه تنها ولخرجی نمی‌کنند بلکه سعی می‌کنند خریدهای باکیفیتی از حراجی ها داشته باشند و بابت مبلغ پرداختی چانه می‌زنند. پس این تصور اشتباه که ولخرجی سبک اشخاص ثروتند است را کنار بگذارید و بابت خرج کردن پولتان معقولانه تر رفتار کنید.

 

shutterstock680.450.jpg

نمی‌توانید وقتی دستهایتان در جیبتان است از نردبان موفقیت بالا بروید.

اگر گمان می‌کنید رسیدن به موفقیت و ثروت کار آسانی است کاملأ در اشتباهید. هیچ راه آسانی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد، بلکه هرچه هدف بزرگتری داشته باشید، نیاز به تلاش بیشتری دارید. پس برای رسیدن به موفقیت های بزرگ سخت تلاش کنید.

 

هرگز از چالش هایی که در مسیر زندگی، شغل، اهدافتان پیش رو دارید نهراسید، شکست در این چالش ها درنهایت برایتان سودآور است.

همانطورکه می‌دانید رسیدن به موفقیت نیاز به گذر از چالش ها و موانعی دارد که در مسیرتان قرار می‌گیرد، ممکن است در این راه با شکستهایی روبه‌رو شوید، این شکست ها سرعت رسیدن به اهدافتان را کند می‌کند اما در نهایت به تجربیاتتان می‌افزاید، چه بسا استفاده از این تجربیات شما را قدرتمند‌تر وآگاهانه تر در ادامه راه هدایت می‌کند. پس از شکست‌های زندگی و کسب و کارتان دلسرد نشوید، و از تجربه ای که از شکست به‌دست می‌آورید به بهترین شکل استفاده کنید. انسانهای موفق و کارکشته دائمأ طعم شکست را می‌چشند، اما هربار قوی‌تر ادامه می‌دهند.

 

blog-image-time-management-strategies 685.440.jpg

یک موبایل هم می‌تواند مربی شما باشد، هم می‌تواند زمان شما را نابود سازد. تصمیم با شماست که از زمان خود در چه جهتی استفاده کنید.

زمان از باارزشترین دارایی هاست. چرا که حتی ثانیه ای از زمان رفته را نمی‌توان به عقب باز‌گرداند. شما یک بار حق زیستن دارید و هر ثانیه از این داراییتان کاسته می‌شود، پس نحوه مدیریت زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانتان را ارزان نفروشید.

 

یادگیری تخصص های خاص یکی از راه های ایجاد ثروت است.

تخصص های که تعداد زیادی از آنها وجود دارند نسبت به تخصص های خاصی که تعداد کمتری از آنها در دسترس مردم است درآمد کمتری دارند. پس به آموزش تخصص های نو وکمیاب بپردازید و از آن‌طریق درآمد خوبی نصیب خود کنید.

 

زمان شما محدود است، طبق خواسته های خود زندگی کنید و زمان محدودتان را با زندگی طبق میل دیگران هدر ندهید.

تمایلات خود را شناسایی کرده و در همان جهت پیش بروید، چه بسیار افرادی که عمر خود را برای رسیدن به آرزوهای اطرافیان تلف میکنند و وارد مسیری می‌شوند که تمایل و استعدادی درآن ندارند. پس همه انرژی خود را با تمام وجود به آنچه که به آن علاقه‌مندید صرف کنید.

 

images (1).png

بسیاری از فرصت‌های بزرگ برای ثروتمند شدن در اماکنی که تعداد ثروتمندان بیشتری در آن محل حضور دارند اتفاق می‌افتد. 

هر از گاهی به مکان‌های لوکس مسافرت کنید. ممکن است فرصت هایی‌که در یک ساعت مکالمه در یک باشگاه لوکس پیش می‌آید به  مراتب باارزش‌تر از کل فرصت های باشد که تا الان برایتان پیش رو داشته اید. پس سعی کنید ادم‌های اطرافتان را به درستی انتخاب کنید و با کسانی‌که از شما موفق‌تر و بهتر عمل می‌کنند معاشرت کنید.

 

اول ثروتمند شوید، سپس آنرا سرمایه‌گذاری کنید.

تمام تلاش خود را جهت توسعه کسب و کار خود انجام دهید. با این‌کار شما درآمد ماهانه خود را بالا برده و رشد مالی‌تان با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. زمانی‌که  درآمد و ثروت شما به حد قابل توجهی افزایش یافت، می‌توانید به راحتی به سرمایه‌گذاری مورد نظرتان بپردازید. پس بهتر است ابتدا توان مالی خود را در جهت افزایش درآمد و توسعه کسب و کار خود بکار برید، و زمانی‌که به ثروت و درآمد معقولی رسیدید اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

 

بهترین راه پس انداز پول به‌دست آوردن آن است.

 سعی نکنید با کم خوردن یا پیاده رفتن پس‌انداز کنید، پس به‌جای آن برای افزایش درآمدهایتان برنامه ریزی و تلاش کنید.

 

ممکن است درآمد نداشته باشید اما هزینه همیشه وجود دارد.

واقعیت زندگی به این‌گونه است که چه بخواهید و چه نخواهید هزینه همیشه وجود دارد و منتظر درآمد نمی‌ماند، شرایط زمانی‌که هزینه ها از درآمدهایتان  بیشتر است بسیار دشوار می‌شود. پس چنانچه در زندگی و کارتان مدیریت مالی نداشته باشید ممکن است تعادل بین هزینه و درآمد از بین رفته و شرایط سختی را برایتان به‌وجود آورد.

 

خارج شدن از محدوده امن و آسایش همیشه سخت است.

 رسیدن به موفقیت نیاز به تلاش فراوان دارد و محتاج تغییر است و تغییر یعنی خروج از حاشیه امن، پس زمانی‌که تصمیم گرفتید از محدوده امن خود خارج شوید اجازه ندهید هیچ ذهنیتی شما را دوباره به حاشیه امن خود بازگرداند.

 

به اندازه‌ای دارایی جمع کنید که توانایی مدیریت آنها را داشته باشید. 

اگر همه عمرتان را صرف جمع ‍‌آوری اموال و ثروت کنید به‌طوری‌که مدیریت و کنترل آنها از دستتان خارج شود، داشتن آن همه دارایی وقتی نتوانید آنرا کنترل کنید برایتان آزاردهنده خواهد بود. پس به اندازه ای عمر خود را صرف جمع آوری اموالتان کنید که از کنترل‌تان خارج نشده و بتوانید از آن لذت ببرید.

چنانچه شما هم تصمیم دارید فرد موفق‌تری باشید قطعأ رعایت این نکات به شما کمک بسزایی در رسیدن به اهدافتان می‌کند. 

برچسب ها

دارایی ثروت موفقیت